Pokój 110

Buduar to dawna nazwa pomieszczenia urządzonego specjalnie dla pani domu, w którym mogła odpocząć. Geneza sięga XVIII-wiecznej Francji, w której buduary cieszyły się największą popularnością wśród arystokracji oraz mieszczaństwa. Z czasem zaczęły się pojawiać również w dworkach.

Podczas urządzania pokoju w stylu buduarowym zachowaliśmy wszystkie elementy charakterystyczne dla architektury przełomu XVIII i XIX wieku. Wnętrze zaaranżowaliśmy z wykorzystaniem orientalnych kilimów oraz dywanów cieszących się wśród polskiej szlachty szczególnymi względami. Poza tym postawiliśmy na proste meble z lakierowanego drewna – stoliki, krzesła i szafy. Całość dopełniają gustowne drobiazgi: lampy, stare obrazy i fotografie, narzuty, obrusy oraz świeczniki.

Buduarowy pokój 110 posiada 3 miejsca noclegowe. Wewnątrz na naszych Gości czeka łóżko 2-osobowe oraz pojedyncze. Usytuowany został na pierwszym piętrze pensjonatu, dzięki czemu z niewielkiego balkonu przylegającego do budynku można podziwiać rozległe tereny Czarnej Góry oraz Stronia Śląskiego. Zadbaliśmy również o komfort naszych Gości: w pokoju znajduje się telewizor, dostęp do internetu i łazienka.

Podstawowe informacje

Styl Buduarowy
Ilość miejsc 3
Rodzaj łóżka 2-osobowe+pojedyncze
Łazienka TAK
Piętro I piętro
Internet TAK
TV TAK
Dodatkowe informacje Balkon.